ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA

Papież Franciszek 8 grudnia 2020r. ogłosił specjalny „Rok” poświęcony Opiekunowi Jezusa - św. Józefowi. „Ukochany ojciec, ojciec czułości, w posłuszeństwie i w gościnności; ojciec twórczej odwagi, robotnik, zawsze w cieniu” – tymi słowami Papież opisuje św. Józefa w Liście apostolskim „Patris corde – Z ojcowskim sercem”, opublikowanym z okazji 150. rocznicy ogłoszenia Oblubieńca Maryi patronem Kościoła katolickiego.

Z cały listem Papieża Franciszka można zapoznać się w zakładce obok.

Z Rokiem św. Józefa, który potrwa przez następne 12 miesięcy związany jest dar specjalnych odpustów. Dar odpustu zupełnego można otrzymać pod zwykłymi warunkami, do których należą: spowiedź św., komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Wierni powinni odrzucić wszelkie upodobanie do grzechu oraz uczestniczyć w wydarzeniach związanych w Rokiem św. Józefa. Udziela się Odpustu wiernym, którzy odmówią jakąkolwiek modlitwę prawnie zatwierdzoną lub spełnią inny akt pobożności ku czci św. Józefa, szczególnie przy okazji świąt jemu dedykowanych, 19 dnia każdego miesiąca oraz w każdą środę, czyli w dzień szczególnie poświęcony św. Józefowi w tradycji łacińskiej.

W aktualnym kontekście zagrożenia sanitarnego dar odpustu zupełnego zostaje rozszerzony szczególnie na starszych, chorych, konających oraz tych, którzy z uzasadnionych powodów nie mogą wychodzić z domu, a którzy odrzucą wszelkie upodobanie do grzechu oraz będą mieli intencję zadośćuczynienia, kiedy tylko stanie się to możliwe trzem pozostałym zwykłym warunkom oraz we własnym domu, lub tam, gdzie aktualnie się znajdują spełnią akt pobożności ku czci św. Józefa, ofiarując cierpienia oraz niedogodności swojego życia.

Na mocy dekretu Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w czasie od 1 marca do 8 grudnia 2021 roku nasz kościół parafialny zyskał przywilej KOŚCIOŁA JUBILEUSZOWEGO. Oznacza to, że w liturgii sprawowanej w naszej świątyni otrzymaliśmy możliwość celebrowania Mszy Świętej wotywnej o świętym Józefie w każdą środę oraz ilekroć do świątyni przybędą pielgrzymi.

Wpatrując się w obraz św. Józefa, patrona naszej wspólnoty parafialnej, zachęcamy wszystkich do żarliwej i ufnej modlitwy za wstawiennictwem św. Józefa. Niech w 2021 roku, postać św. Józefa towarzyszy nam w różnych uroczystościach religijnych czy rodzinnych. W obliczu trudności, niech stanie się dla nas prawdziwym OPIEKUNEM: zagrożonego przez chorobę życia i zdrowia, naszej pracy i środków na utrzymanie rodziny, ludzi starszych i niepełnosprawnych, którzy w sposób szczególny są narażeni na niebezpieczeństwo, dzieci i młodzieży, którym przyszło wzrastać w wyjątkowym czasie pandemii. Zachęcamy do modlitwy w czasie środowych nowenn w naszym kościele i do indywidualnej formy czci św. Józefa. Pamiętajmy, że nasz Patron, może być ORĘDOWNIKIEM w wielu trudnych sprawach, w problemach naszych rodzin i środowisk, w których żyjemy. Szczęść Boże.

Wasi Duszpasterzewrzesień 2022
„O Bożą opiekę dla nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzieży w nowym roku szkolnym”.


Biuro parafialne
czynne w dni powszednie
po rannej i wieczornej Mszy św.


Strona przygotowana i zarządzana przez:Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Józefa w Opalenicy

ul. Powstańców Wlkp. 2a
64-330 Opalenica

KONTO BANKOWE:
56 1020 4144 00006602 0053 4370

TELEFONY KONTAKTOWE:
PROBOSTWO: 61 4477468
WIKARIAT: 61 4478138