PIELGRZYMKI, WYJAZDY I OBOZY
Nie można wyobrazić sobie duszpasterstwa i życia przy parafii pw. św. Józefa w Opalenicy bez wspólnych wyjazdów, pielgrzymek czy letnich obozów. To dzięki licznym inicjatywom księży i parafian w parafii odbywały się różnego rodzaju pielgrzymki do miejsc świętych. Można by wymieniać ich wiele. Pragniemy natomiast na naszej parafialnej witrynie internetowej podzielić się informacjami o tych najważniejszych inicjatywach, które od wielu lat na stałe wpisały się w kalendarz parafialnych wyjazdów i pielgrzymek.

Pierwsza to Piesza Pielgrzymka do Górki Duchownej, która początkami sięga lat osiemdziesiątych. Każdego roku z naszego kościoła pod koniec sierpnia wyrusza na trzydniową trasę grupa dzieci, młodzieży i dorosłych do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej.

Druga to wyjazdy i obozy do miejscowości Biała w Puszczy Noteckiej. Historia dla naszej parafii tego miejsca rozpoczyna się wraz z przybyciem do nas ks. Marka Matyby w 1988 roku. Młodzież zakochała się w tym miejscu organizując letnie obozy, weekendowe wyjazdy czy zimowiska.

Pragniemy opracować historię tych wydarzeń, dlatego niebawem udostępnimy podstrony, na których będziemy gromadzić różne informacje np. świadectwa, opinie, zdjęcia. Zapraszamy do współpracy.Biuro parafialne
czynne w dni powszednie
po rannej i wieczornej Mszy św.


Strona przygotowana i zarządzana przez:

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Józefa w Opalenicy


ul. Powstańców Wlkp. 2a
64-330 Opalenica

telefony kontaktowe:

PROBOSTWO: 61 4477468
WIKARIAT: 61 4478138