OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 NIEDZIELA, 27-05-2018


Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do środy o 17.00 w kościele, codziennie, do czwartku, przy figurze Matki Bożej, przy zakrystii o 20.45. W Porażynie codziennie o 19.00 przy figurze. W Jastrzębnikach o 17.00. w kaplicy, w Łęczycach przy krzyżu o 19.00.

Dziewczynki, które chcą sypać kwiaty w czasie procesji Eucharystycznych, mają próbę przy kościele św. Mateusza w poniedziałek i wtorek o 17.00. 

Za zmarłych w wymieniankach rocznych będziemy się modlili w środę o 17.30.

Zbiórka wszystkich ministrantów i kandydatów w środę po wieczornej Mszy św.

W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w Jastrzębnikach i Kopankach o 7.30. O g. 9.00 Msza św. na placu przy naszym kościele po której wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami miasta, a na zakończenie procesji, w kościele św. Mateusza będzie odprawiona Msza św. Bardzo prosimy o dekoracje wszystkich domów nie tylko na trasie procesji ale w całej parafii. W naszym kościele będzie jeszcze Msza św. o 15.30. Zapraszamy do udziału w procesjach całej oktawy pocztów sztandarowych, feretronów, dziewczynki sypiące kwiaty. Od środy, przez oktawę Bożego Ciała, Msze św. wieczorne są z Nieszporami i procesją wokół kościoła. Bardzo proszę by wzorem lat ubiegłych, baldachim nieśli: w środę panowie ze Straży Pożarnej z Cukrowni, w piątek z Porażyna, w sobotę z Łęczyc, w niedzielę po Mszy o 11.30, z Terespotockich, a w przyszłą środę z Sielinka. W przyszły poniedziałek będzie Msza św. z procesją o 18.00 w Jastrzębnikach, a we wtorek w Kopankach.  

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, okazja do spowiedzi w środę od 16.30 i w piątek o 16.00. Chorych i starszych odwiedzimy z sakramentami św. w piątek od 8.30. Jeden kapłan miasto, drugi wioski począwszy od Łęczyc.

Dzieci z Grup Oazowych i młodzież KSM ma spotkanie w piątek o 19.00.

Wyjazd na spotkanie młodzieży na Lednicę w sobotę o 9.00 sprzed kościoła. Są wolne miejsca w autobusie, można się jeszcze zapisać. Koszt 30 zł.

Młodzież Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży organizuje akcję: „Pieluszka dla maluszka”. Jeszcze w tym tygodniu, w Kaplicy Adoracji pod obrazem MBNP, do przygotowanego kosza, będzie można złożyć pieluszki w różnych rozmiarach. Zachęcamy do udziału w tej akcji. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

Caritas Parafialna organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci do Zaniemyśla w dniach 6 do 11 sierpnia. Zapisy w biurze Caritas we wtorki o 17.30.

Pielgrzymów do Zamościa proszę o wpłatę 100 zł.

Zmarły z naszej parafii Czesława Matuszczak z Terespotockich, przeżyła 89 lat. Pogrzeb był w minionym tygodniu, Helena Hegenbarth, mama pani katechetki Honoraty Niewiadomskiej,  z Nowej przeżyła 96 lat. Pogrzeb we wtorek o 13.00. Otoczmy je naszymi codziennymi modlitwami, a teraz pomódlmy się: /wieczny odpoczynek…/ 

Na spotkanie w sprawie budowy ołtarzy na Boże Ciało zapraszamy mieszkańców Słodkiej, Zbożowej, Łęczyc i Porażyna, w dzisiejszą niedzielę po Mszy o 9.00.Biuro parafialne
czynne w dni powszednie
po rannej i wieczornej Mszy św.


Strona przygotowana i zarządzana przez:

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Józefa w Opalenicy


ul. Powstańców Wlkp. 2a
64-330 Opalenica

telefony kontaktowe:

PROBOSTWO: 61 4477468
WIKARIAT: 61 4478138