OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 NIEDZIELA, 31-05-2020


Za złożone ofiary, wszelką pomoc i życzliwość, szczególnie za Daninę Diecezjalną od 327 z 1100 rodzin zamieszkujących naszą parafię, składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

Nabożeństwo Majowe dziś o 20.45 w kościele. Od poniedziałku zapraszamy na Nabożeństwo czerwcowe do Serca Jezusowego, przed wieczorną Mszą św..

Ponieważ, w tej chwili, nie ma ograniczeń w liczbie uczestników we Mszach św. transmisje Mszy św. z naszego kościoła na naszej stronie internetowej, dla chorych, będą we wtorki z nowenną do św. Pio i środy z nowenną do św. Józefa, o 18.00 oraz w niedziele i Boże Ciało o 11.30.   

Przypominamy, że w Kaplicy Adoracji jest wystawiony Najświętszy Sakrament, w dni powszednie, od 7.00 do 18.00. Zapraszamy na indywidualną adorację i modlitwę w intencji ustania czasu zarazy i prośbą o deszcz. 

Za zmarłych w Wymieniankach rocznych będziemy się modlili w środę o 17.30.

Katecheza dla Dorosłych w czwartek po wieczornej Mszy św.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. w środę od 16.30 i w piątek o 16.00. Chorych i starszych odwiedzimy z Sakramentami św. na wioskach w czwartek od Łęczyc od 8.30, w mieście w piątek od 8.30.

W związku z pytaniami na temat uroczystej Komunii św. informujemy, że terminy wrześniowe, czyli 19 i 20 września, pozostają aktualne, natomiast rodziny, które chciały by posłać dzieci do I Komunii św. we wcześniejszym terminie mogą się zgłaszać do Biura Parafialnego.

Zmarli; z naszej Parafii Tomasz Daleszyński z Jastrzębnik, przeżył 46 lat. Z Parafii św. Mateusza: Czesława Kazimierczak l.92 z 3 Maja, Maria Kasperska l.68 z Poznańskiej. Pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu. Wspomnijmy o nich w naszych codziennych modlitwach, a teraz pomódlmy się /wieczny odpoczynek…/.

Intencja dla Grup Różańcowych: „O ustanie czasu zarazy i o dobrą pogodę dla wzrostu zasiewów”.

Koperty na daninę Diecezjalną, którą ks. Arcybiskup wyznaczył na 1,70zł, są wyłożone z tyłu za ławkami. Można je składać do koszyków w czasie nabożeństw, do skarbon, w Biurze Parafialnym lub na konto parafialne, którego numer znajduje się w gablotach. 

W zakrystii do nabycia Przewodnik Katolicki po 6 zł z dodatkiem modlitewnika na czerwiec i MPK po 5.90zł. 

Do niedzieli 31 maja br. obowiązuje ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej udzielona wiernym Archidiecezji Poznańskiej oraz pozostałym wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Poznańskiej. Od niedzieli 7 czerwca obowiązywać będzie już tylko dyspensa dla:

osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym,

osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.)

Czas Komunii wielkanocnej

Przedłużam czas Komunii wielkanocnej w Archidiecezji Poznańskiej do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020 roku.czerwiec 2020
„O ustanie czasu zarazy i o dobrą pogodę dla wzrostu zasiewów”.Biuro parafialne
czynne w dni powszednie
po rannej i wieczornej Mszy św.


Strona przygotowana i zarządzana przez:

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Józefa w Opalenicy


ul. Powstańców Wlkp. 2a
64-330 Opalenica

telefony kontaktowe:

PROBOSTWO: 61 4477468
WIKARIAT: 61 4478138